" I stanąłem naprzeciw morza. Wyrzuciłem z kieszeni resztki wspomnień i wobec huku fal, wobec ich potęgi, moja tragedia stała się jakby mniejsza. Poczułem, że zaczyna się nowy rozdział... "  
   
Pytania i odpowiedzi
Moje miasto
Mój dom
Warsztat
Wiersze
 

"Tu wszystko jest morzem
Kamień każdy
I okruch każdy
A człowiek, który tu wstąpi
Staje się
Morza częścią.
Otacza nas morze
Wieczyście
Nieśmiertelnie"

 

 

 

Gdzie oczy poniosą

Ta historia powtarza się od początku świata, O człowieku, który miał wszystko - pozycję, pieniądze i stawę. A potem boso staje przed drogą, której końca nie zna, a pierwszego kroku uczynić się boi.

- W szołbiznesie bytem wszechstronny - malarz ikon uśmiecha się znad brody, za jaką Święty Mikołaj oddałby majątek. - Umiałem poprowadzić zespół, zorganizować masową imprezę, napisać piosenkę, która wygra festiwal w Opolu. Miałem duży zakład ceramiczny, robiłem unikalną porcelanę. Handlowcy z całej Polski ustawiali się po nią w kolejce. W latach sześćdziesiątych to byt złoty interes. A po konkursie w Opolu w 1963 była i stawa, Radio grało „Skrwawnięte serce" na okrągło. Miałem dom, auto, nazwisko, znakomitą firmę, słowem - dostatnie życie. Ale pewnego dnia wszystko trafił szlag... Hmm... - i znowu uśmiech jak u Świętego Mikołaja. - No, Dalszego ciągu nie będzie. Proszę mnie nie pytać. Dostałem wtedy tylko na taksówkę dokąd oczy poniosą.

Spod Wrocławia jechał całą noc. Kierowcy rzucił: „do Świnoujścia", bo kiedyś spędzał tam urlop. Taksówkarz nie narzekał. Promem nawet przepłynął i wysadził Tadeusza jakieś sto pięćdziesiąt metrów od plaży. Wystarczyło przejść przez wydmy. Tylko te buty... W piachu grzęzły. No to zdjął.

-I stanąłem naprzeciw morza. Wyrzuciłem z kieszeni resztki wspomnień i wobec huku fal, wobec ich potęgi, moja tragedia stała się jakby mniejsza. Poczułem, ze zaczyna się nowy rozdział.

------

Linki o moim miecie:

http://www.swinoujscie.com/
http://www.e-swinoujscie.pl/
http://www.swinoujscie.pl/
http://www.swinoujscie.com.pl/

Świnoujski Portal Internetowy
wirtualne Świnoujście e-Świnoujście
Oficjalna witryna internetowa Miasta Świnoujścia
Zachodniopomorski portal regionalny